Başlık ZAMAN DAMGASI BILGILERININ UTF DÖNÜSÜM ISLEMI YAPILMASI
Modüle-FATURA Tarih4/22/2015
Versiyonu ETAV8SQL8.23
Açıklama
E-DEFTER / E-FATURA GENEL PARAMETRELERINDEKI ZAMAN DAMGASI BILGILERININ, XMLSIGNATURE-CONFIG.XML DOSYASINDAN GÜNCELLEME ISLEMINDE UTF DÖNÜSÜM ISLEMI YAPILMASI SAGLANDI. BÖYLECE, TÜRKÇE KARAKTERLER OLDUGUNDA DEFTER IMZALAMA ISLEMINDE HATA OLUSMAMASI SAGLANDI.

Başlık E-FATURA VE E-ARSIV ILE ILGILI YAPILAN ISLEMLER;
Modüle-FATURA Tarih3/18/2015
Versiyonu ETAV8SQL8.23
Açıklama
• E-FATURA GENEL PARAMETRELERI EKRANINA “E-ARSIV BILGILERI” SAYFASI EKLENDI. ELEKTRONIK FATURA KAPSAMINDA FATURA DÜZENLEYEN FIRMALARIN E-ARSIV UYGULAMASI IÇIN BU SAYFADAKI “E-ARSIV UYGULA” ANA PARAMETRESI ISARETLENMELI VE DIGER PARAMETRELER BELIRTILMELIDIR.

• FATURA FIS EKRANINDA “ELEKTRONIK FATURA” GRUBU IÇERISINE BELGE TIPI, GÖNDERI SEKLI, GÖNDERILECEK E-POSTA ADRESI ALANLARI EKLENDI. BU SEÇENEKLER ILE FATURANIN NORMAL, E-FATURA VEYA E-ARSIV FATURASI OLARAK DÜZENLENEBILMESI SAGLANDI.

• FATURA / ELEKTRONIK FATURA BILGILERI / GENEL SAYFASINA FATURA BAZINDA SEMA KULLANILABILMESI IÇIN E-FATURA SEMA VE E-ARSIV SEMA DIZAYN DOSYA ADLARI SEÇIMI EKLENDI. BU BÖLÜMDE SEÇILECEK DIZAYNLAR FATURA, SERVIS / SABIT TANIMLAR / DIZAYN DOSYA ADLARI / E-FATURA SEMA DIZAYN DOSYALARI BÖLÜMÜNDEN TANIMLANIR.

• FATURA / ELEKTRONIK FATURA BILGILERI EKRANINA F3-SORGULAMA BUTONU EKLENDI. BU BUTON YARDIMI ILE ENTEGRATÖR SUNUCUSUNA GÖNDERILMIS ELEKTRONIK FATURALARIN DURUM BILGILERININ SORGULANMASI SAGLANDI.

• E-ARSIV FATURALARI IÇIN FATURA / ELEKTRONIK FATURA BILGILERI EKRANINA E-ARSIV SEKMESI ILAVE EDILDI.

• E-FATURA MODÜLÜ / E-FATURA OLUSTURMA BÖLÜMÜNDE E-FATURA SEMA VE E-ARSIV SEMALARIN AYRI AYRI SEÇILEBILMESI SAGLANDI. AYRICA FATURADA TANIMLI SEMAYI KULLAN PARAMETRESI ILE FATURA BAZINDA TANIMLANAN SEMANIN KULLANILMASI SAGLANIR.

• E-FATURA MODÜLÜ / ARSIVE TASINAN FATURALAR BÖLÜMÜNDE E-ARSIV FATURALARININ LISTELENEBILMESI SAGLANDI. GÖNDERILEN E-ARSIV FATURALARI BÖLÜMÜ EKLENDI.

• E-FATURA MODÜLÜ / RAPORLAR BÖLÜMÜNDEKI E-FATURA LISTESI VE E-FATURA DURUM LISTESI RAPORLARININ LISTELEME KRITERLERINE YANIT DURUMU PARAMETRELERI EKLENEREK BELGE YANITINA GÖRE LISTE ALINABILMESI SAGLANDI. BU RAPORLARIN SAHA BOYLARINA BELGE YANITI ILE ILGILI ALANLAR ILAVE EDILDI.

• E-FATURA MODÜLÜ / SERVIS / DOSYA ISLEMLERI BÖLÜMÜNE E-ARSIV DÖNÜSTÜRME BÖLÜMÜ EKLENDI. BU MENÜ ILE TRANSFER EDILEN FATURALAR E-ARSIV FATURASINA DÖNÜSTÜRÜLEBILIR.

• E-ARSIV FATURALARINDA KULLANILMAK ÜZERE DIZAYN SABLON DOSYALARI ILAVE EDILDI.

• ÖZEL ENTEGRATÖR SUNUCUSU ILE BAGLANTI FONKSIYONLARI GÜNCELLENDI. ETAUTLEFATSERVICE.DLL PROGRAM DOSYASI GÜNCELLENMELIDIR.

Başlık E-FATURA DOSYALARINDAN MUHASEBE FISI OLUSTURULABILMESI
Modüle-FATURA Tarih3/18/2015
Versiyonu ETAV8SQL8.23
Açıklama
MUHASEBE II MODÜLÜNÜN IÇERISINE E-FATURA ISLEMLERI MENÜSÜ EKLENEREK, E-FATURA DOSYALARINDAN MUHASEBE FISI OLUSTURULABILMESI SAGLANDI.

Başlık FARKLI SAHA ISIMLERININ KULLANILMIS OLDUGU E-FATURALARIN GERI YÜKLEME ISLEMI
Modüle-FATURA Tarih3/18/2015
Versiyonu ETAV8SQL8.23
Açıklama
E-FATURA XML DOSYALARININ IÇERISINDEKI SAHA ISIMLERI “CAC:” VE “CBC:” STANDART IFADELERI ILE BASLAMAYIP “NS1:”, “NS2:”, “NS3:”, “NS4:” GIBI FARKLI ISIMLERLE HAZIRLANMIS E-FATURA DOSYALARININ DA ONAYLAMA VE GERI YÜKLEME ISLEMININ YAPILABILMESI SAGLANDI

Başlık ON-LINE E-FATURA VE ON-LINE E-ARSIV PARAMETRELERININ ILAVESI
Modüle-FATURA Tarih3/18/2015
Versiyonu ETAV8SQL8.23
Açıklama
E-FATURA GENEL PARAMETRELERI EKRANINA “ON-LINE E-FATURA” VE “ON-LINE E-ARSIV” PARAMETRELERI EKLENDI. BU PARAMETRELERIN “EVET” VEYA “SOR” OLMASI DURUMUNDA; FATURA MODÜLÜ IÇERISINDEN E-FATURA VEYA E-ARSIV FATURASI KAYIT ISLEMI YAPILIRKEN, ILGILI XML DOSYASININ OTOMATIK OLARAK HAZIRLANMASI VE ENTEGRATÖR SUNUCUSUNA GÖNDERILMESI SAGLANDI. HENÜZ RAPORLANMAMIS E-ARSIV FATURALARININ TEKRAR KAYIT (DÜZELTME) VE IPTAL ISLEMLERINDE DE ENTEGRATÖR SUNUCUSUNDA DÜZELTME VEYA IPTAL ISLEMLERININ YAPILMASI SAGLANDI.
NOT: IRSALIYE, SIPARIS VE SATIN ALMA MODÜLLERI ÜZERINDEN YAPILAN FATURALAMA ISLEMLERI SONUCUNDA OLUSAN
E-FATURA VEYA E-ARSIV FATURALARI IÇIN DE ON-LINE GÖNDERIM YAPILMASI AYRICA SAGLANDI.

Başlık E-FATURA ELEKTRONIK ARSIV UYGULAMASI MODÜL OPSIYONU ILAVESI
Modüle-FATURA Tarih3/18/2015
Versiyonu ETAV8SQL8.23
Açıklama
E-FATURA PROGRAM MODÜLÜNDE E-ARSIV FATURA ISLEMLERININ YAPILABILMESI IÇIN E-FATURA ELEKTRONIK ARSIV UYGULAMASI MODÜL OPSIYONU ILAVE EDILDI.