Başlık ZAMAN DAMGASI BİLGİLERİNİN UTF DÖNÜŞÜM İŞLEMİ YAPILMASI
Modüle-FATURA Tarih22.4.2015
Versiyonu ETAV8SQL8.23
Açıklama
E-DEFTER / E-FATURA GENEL PARAMETRELERINDEKI ZAMAN DAMGASI BILGILERININ, XMLSIGNATURE-CONFIG.XML DOSYASINDAN GÜNCELLEME IŞLEMINDE UTF DÖNÜŞÜM IŞLEMI YAPILMASI SAĞLANDI. BÖYLECE, TÜRKÇE KARAKTERLER OLDUĞUNDA DEFTER IMZALAMA IŞLEMINDE HATA OLUŞMAMASI SAĞLANDI.

Başlık E-FATURA VE E-ARŞİV İLE İLGİLİ YAPILAN İŞLEMLER;
Modüle-FATURA Tarih18.3.2015
Versiyonu ETAV8SQL8.23
Açıklama
• E-FATURA GENEL PARAMETRELERİ EKRANINA “E-ARŞİV BİLGİLERİ” SAYFASI EKLENDİ. ELEKTRONİK FATURA KAPSAMINDA FATURA DÜZENLEYEN FİRMALARIN E-ARŞİV UYGULAMASI İÇİN BU SAYFADAKİ “E-ARŞİV UYGULA” ANA PARAMETRESİ İŞARETLENMELİ VE DİĞER PARAMETRELER BELİRTİLMELİDİR.

• FATURA FİŞ EKRANINDA “ELEKTRONİK FATURA” GRUBU İÇERİSİNE BELGE TİPİ, GÖNDERİ ŞEKLİ, GÖNDERİLECEK E-POSTA ADRESİ ALANLARI EKLENDİ. BU SEÇENEKLER İLE FATURANIN NORMAL, E-FATURA VEYA E-ARŞİV FATURASI OLARAK DÜZENLENEBİLMESİ SAĞLANDI.

• FATURA / ELEKTRONİK FATURA BİLGİLERİ / GENEL SAYFASINA FATURA BAZINDA ŞEMA KULLANILABİLMESİ İÇİN E-FATURA ŞEMA VE E-ARŞİV ŞEMA DİZAYN DOSYA ADLARI SEÇİMİ EKLENDİ. BU BÖLÜMDE SEÇİLECEK DİZAYNLAR FATURA, SERVİS / SABİT TANIMLAR / DİZAYN DOSYA ADLARI / E-FATURA ŞEMA DİZAYN DOSYALARI BÖLÜMÜNDEN TANIMLANIR.

• FATURA / ELEKTRONİK FATURA BİLGİLERİ EKRANINA F3-SORGULAMA BUTONU EKLENDİ. BU BUTON YARDIMI İLE ENTEGRATÖR SUNUCUSUNA GÖNDERİLMİŞ ELEKTRONİK FATURALARIN DURUM BİLGİLERİNİN SORGULANMASI SAĞLANDI.

• E-ARŞİV FATURALARI İÇİN FATURA / ELEKTRONİK FATURA BİLGİLERİ EKRANINA E-ARŞİV SEKMESİ İLAVE EDİLDİ.

• E-FATURA MODÜLÜ / E-FATURA OLUŞTURMA BÖLÜMÜNDE E-FATURA ŞEMA VE E-ARŞİV ŞEMALARIN AYRI AYRI SEÇİLEBİLMESİ SAĞLANDI. AYRICA FATURADA TANIMLI ŞEMAYI KULLAN PARAMETRESİ İLE FATURA BAZINDA TANIMLANAN ŞEMANIN KULLANILMASI SAĞLANIR.

• E-FATURA MODÜLÜ / ARŞİVE TAŞINAN FATURALAR BÖLÜMÜNDE E-ARŞİV FATURALARININ LİSTELENEBİLMESİ SAĞLANDI. GÖNDERİLEN E-ARŞİV FATURALARI BÖLÜMÜ EKLENDİ.

• E-FATURA MODÜLÜ / RAPORLAR BÖLÜMÜNDEKİ E-FATURA LİSTESİ VE E-FATURA DURUM LİSTESİ RAPORLARININ LİSTELEME KRİTERLERİNE YANIT DURUMU PARAMETRELERİ EKLENEREK BELGE YANITINA GÖRE LİSTE ALINABİLMESİ SAĞLANDI. BU RAPORLARIN SAHA BOYLARINA BELGE YANITI İLE İLGİLİ ALANLAR İLAVE EDİLDİ.

• E-FATURA MODÜLÜ / SERVİS / DOSYA İŞLEMLERİ BÖLÜMÜNE E-ARŞİV DÖNÜŞTÜRME BÖLÜMÜ EKLENDİ. BU MENÜ İLE TRANSFER EDİLEN FATURALAR E-ARŞİV FATURASINA DÖNÜŞTÜRÜLEBİLİR.

• E-ARŞİV FATURALARINDA KULLANILMAK ÜZERE DİZAYN ŞABLON DOSYALARI İLAVE EDİLDİ.

• ÖZEL ENTEGRATÖR SUNUCUSU İLE BAĞLANTI FONKSİYONLARI GÜNCELLENDİ. ETAUTLEFATSERVİCE.DLL PROGRAM DOSYASI GÜNCELLENMELİDİR.

Başlık E-FATURA DOSYALARINDAN MUHASEBE FİŞİ OLUŞTURULABİLMESİ
Modüle-FATURA Tarih18.3.2015
Versiyonu ETAV8SQL8.23
Açıklama
MUHASEBE II MODÜLÜNÜN İÇERİSİNE E-FATURA İŞLEMLERİ MENÜSÜ EKLENEREK, E-FATURA DOSYALARINDAN MUHASEBE FİŞİ OLUŞTURULABİLMESİ SAĞLANDI.

Başlık FARKLI SAHA İSİMLERİNİN KULLANILMIŞ OLDUĞU E-FATURALARIN GERİ YÜKLEME İŞLEMİ
Modüle-FATURA Tarih18.3.2015
Versiyonu ETAV8SQL8.23
Açıklama
E-FATURA XML DOSYALARININ İÇERİSİNDEKİ SAHA İSİMLERİ “CAC:” VE “CBC:” STANDART İFADELERİ İLE BAŞLAMAYIP “NS1:”, “NS2:”, “NS3:”, “NS4:” GİBİ FARKLI İSİMLERLE HAZIRLANMIŞ E-FATURA DOSYALARININ DA ONAYLAMA VE GERİ YÜKLEME İŞLEMİNİN YAPILABİLMESİ SAĞLANDI

Başlık ON-LINE E-FATURA VE ON-LINE E-ARŞİV PARAMETRELERİNİN İLAVESİ
Modüle-FATURA Tarih18.3.2015
Versiyonu ETAV8SQL8.23
Açıklama
E-FATURA GENEL PARAMETRELERİ EKRANINA “ON-LİNE E-FATURA” VE “ON-LİNE E-ARŞİV” PARAMETRELERİ EKLENDİ. BU PARAMETRELERİN “EVET” VEYA “SOR” OLMASI DURUMUNDA; FATURA MODÜLÜ İÇERİSİNDEN E-FATURA VEYA E-ARŞİV FATURASI KAYIT İŞLEMİ YAPILIRKEN, İLGİLİ XML DOSYASININ OTOMATİK OLARAK HAZIRLANMASI VE ENTEGRATÖR SUNUCUSUNA GÖNDERİLMESİ SAĞLANDI. HENÜZ RAPORLANMAMIŞ E-ARŞİV FATURALARININ TEKRAR KAYIT (DÜZELTME) VE İPTAL İŞLEMLERİNDE DE ENTEGRATÖR SUNUCUSUNDA DÜZELTME VEYA İPTAL İŞLEMLERİNİN YAPILMASI SAĞLANDI.
NOT: İRSALİYE, SİPARİŞ VE SATIN ALMA MODÜLLERİ ÜZERİNDEN YAPILAN FATURALAMA İŞLEMLERİ SONUCUNDA OLUŞAN
E-FATURA VEYA E-ARŞİV FATURALARI İÇİN DE ON-LİNE GÖNDERİM YAPILMASI AYRICA SAĞLANDI.

Başlık E-FATURA ELEKTRONİK ARŞİV UYGULAMASI MODÜL OPSİYONU İLAVESİ
Modüle-FATURA Tarih18.3.2015
Versiyonu ETAV8SQL8.23
Açıklama
E-FATURA PROGRAM MODÜLÜNDE E-ARŞİV FATURA İŞLEMLERİNİN YAPILABİLMESİ İÇİN E-FATURA ELEKTRONİK ARŞİV UYGULAMASI MODÜL OPSİYONU İLAVE EDİLDİ.