Başlık MUHTASAR BEYANNAMEDE DEĞİŞİKLİK
ModülISLETME DEFTERI Tarih18.3.2015
Versiyonu ETAV8SQL8.23
Açıklama
MUHTASAR BEYANNAMEDE YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER MUHTASAR BEYANNAME 2 BÖLÜMÜNE İLAVE EDİLDİ. ÖZELLİKLE İŞYERİ / İŞÇİ BİLGİLERİ BÖLÜMÜ DOLDURULURKEN BORDRO MODÜLÜNDE ENTEGRASYON ÖNEM KAZANDI. BORDRO MODÜLÜNDEKİ İŞÇİ BİLGİLERİ BU SAYFAYA OTOMATİK DOLDURULABİLİYOR.
Başlık GELİR VERGİSİ BEYANNAMESİNDE DÜZENLEME
ModülISLETME DEFTERI Tarih18.3.2015
Versiyonu ETAV8SQL8.23
Açıklama
GELİR VERGİSİ BEYANNAMESİNDE YAPILAN YENİ DÜZENLEME İLE BEYANNAME YIL BAZINDA SAKLANILABİLECEKTİR. YENİ BEYANNAME BEYANNAME DÜZENLEME PROGRAMINDAKİ GÖRÜNÜMLERİNE BENZER HALE GETİRİLEREK BEYANNAMENİN KULLANILMASI VE DOLDURULMASI DAHA KOLAY OLMUŞTUR. YENİ BEYANNAME KULLANILMAYA BAŞLANDIKTAN BİR SÜRE SONRA ESKİ BEYANNAME İPTAL EDİLECEKTİR.
Başlık KDV 1 VE KDV 2 BEYANNAMELERİNDE DÜZENLEME
ModülISLETME DEFTERI Tarih18.3.2015
Versiyonu ETAV8SQL8.23
Açıklama
YAPILAN DÜZENLEME İLE BEYANNAMELER AY BAZINDA SAKLANILABİLİR. YENİ BEYANNAMELER, BEYANNAME DÜZENLEME PROGRAMINDAKİ GÖRÜNÜMLERİNE BENZER HALE GETİRİLEREK BEYANNAMELERİN KULLANILMASI VE DOLDURULMASI DAHA KOLAY OLMASI SAĞLANDI. ESKİ KDV (1) VE KDV (2) BEYANNAMELERİNİN İSMİ “KDV (1) BEYANNAMESİ DÖKÜMÜ VE KDV (2) BEYANNAMESİ DÖKÜMÜ ”, YENİ BEYANNAMELERİN İSMİ İSE “KDV (1) BEYANNAMESİ DÖKÜMÜ 2 VE KDV (2) BEYANNAMESİ DÖKÜMÜ 2” OLDU. YENİ BEYANNAMELER KULLANILMAYA BAŞLANDIKTAN BİR SÜRE SONRA ESKİ BEYANNAMELER İPTAL EDİLECEKTİR
Başlık E-BEYANNAME XML DOSYALARININ PAKETLEME SIRASINDA BDP PROGRAMINDAN KONTROL EDİLMESİ
ModülISLETME DEFTERI Tarih1.12.2014
Versiyonu ETAV8SQL8.23
Açıklama
ŞİRKET KULLANICI PARAMETRELERİNE “BDP PROGRAMI PATH” PARAMETRESİ EKLENDİ. (BEYANNAME DÜZENLEME PROGRAMI -BDP- SÜRÜCÜ BİLGİSİ YAZILMALIDIR.) E-BEYANNAME PAKET OLUŞTURMA KISMINA “KONTROL EDİLECEK BEYANNAME DOSYASI” SEÇENEĞİ VE “BDP’DEN KONTROL ET” BUTONU EKLENDİ. KONTROL EDİLMEK İSTENEN DOSYA SEÇİLEREK BUTONA BASILDIĞINDA BDP PROGRAMI AÇILARAK İLGİLİ BEYANNAMENİN OTOMATİK KONTROLÜ SAĞLANMAKTADIR
Başlık GİB SAYFASI ÜZERİNDEN E-BEYANNAME VERİLMESİ
ModülISLETME DEFTERI Tarih1.12.2014
Versiyonu ETAV8SQL8.23
Açıklama
MUHASEBE IV GENEL PARAMETRELERİNE E-BEYANNAME GİRİŞ PARAMETRELERİ EKLENDİ. BURADA GİB E-BEYANNAME SAYFASI İÇİN KULLANICI KODU, PAROLA VE ŞİFRE BİLGİLERİ GİRİLMELİDİR. MUHASEBE IV/BEYANNAMELER/E-BEYANNAME PAKET OLUŞTURMA KISMINDA OLUŞTURULAN PAKETLERİN WEB SAYFASINA GÖNDERİLMESİ İSTENİYORSA “BEYANNAMEYİ GÖNDERMEK İÇİN WEB SAYFASINI Aǔ SEÇENEĞİ İŞARETLENMELİDİR. F2-> PAKET YARAT BUTONU İLE PAKET OLUŞTURULDUKTAN SONRA WEB SAYFASI AÇILARAK OLUŞTURULAN DOSYA WEB PORTALINA YÜKLENECEKTİR.