Javascript Menu by Deluxe-Menu.com

ETA:V.8-SQL
PROGRAM MODÜLÜ: İMALAT

VERSİYONU: V-6, V-7
Soru:
İmalat modülünde herhangi bir menü seçeneğine girmek istendiğimde V-7 de "2 NO'LU HATA OLUŞMUŞTUR", V-6 da ise "0 KODLU HATA OLUŞMUŞTUR" mesajları veriyor.
Cevap:
İmalat program modülü Stok modülü ile entegre çalışmaktadır. Eğer çalıştığımız şirkette STOK modülü tanımlanmamışsa veya şirket dizininde stok dosyaları silinmiş ise bu hata mesajı karşımıza gelir. Stok modülü çalışılan şirkette işaretlenmemiş ise
F3-ŞİRKET-DEVİR İŞLEMLERİ
F2-ŞİRKET İŞLEMLERİ
F4-ŞİRKET BİLGİLERİ
F6-Şirket listesinden şirketi çağırıp ve PAGE DOWN tuşuyla arka sayfaya geçerekstok modülü (E) yapılır
F2-ŞİRKET KAYDI tuşuyla kayıt edilerek sisteme ilave edilir.

Eğer stok dosyaları silinmiş ise sistemden kurtarmak için çeşitli komutlar kullanılabilir. (Undelete vb.) Bu yöntem ile de silinen dosyalar kurtarılamaz ise yedeklere başvurulmalıdır. Bunun yanı sıra stok dosyaları silinmiş ise zaten programa girişte kullanıcı STOK DOSYALARI BULUNAMAMIŞTIR hata mesajı ile karşılaşacaktır.

VERSİYONU: V-6, V-7, EFW
Soru:
İmalat programında entegre hareketinde ürettiğim mamülün hesaplanan fiyatının üzerine SABİT hanesini ne amaçla kullanabilirim.
Cevap:
Entegre harekette mamul imal edilirken mamulun fiyatını yazdıktan sonra SABİT hanesine yazılan rakam fiyatın üzerine ilave edilen gereken rakam olarak işlem görür.

VERSİYONU: V-6, V-7, EFW
Soru:
İmalat programında entegre hareketinde ürettiğim mamülün hesaplanan fiyatının üzerine ÇARPAN hanesini ne amaçla kullanabilirim.
Cevap:
Entegre harekette mamul imal edilirken mamulun fiyatı yazdıktan sonra ÇARPAN hanesi fiyatın çarpan değer kadar artırılmasıdır.

ÖRNEĞİN:Bu haneye 1.1 degeri verilirse maliyet fiyatı %10 artırarak karttaki 1-5 fiyattan birine mamul fiyatı olarak yazılır.